Share:
 

Season Results

Season 
Grade 
RND Dates Home Team   Away Team Venue
6 17 Nov 18 YOBS
7/200(cc) JC Dawson 56 TL Thorp 42 HB Colombera 29* B Clarke 28  D Hatton 3/35
def St Mary's
8/199(cc) J Lowe 37 JL Lloyd 36 BJ Lloyd 33 PG Grygorcewicz 25*  HB Colombera 2/30 EJ Piggott 2/30 BA Payne 2/47
Barnard Turf 
13 12 Jan 19 Dunsborough
6/132 AN Mott 36* JJ Reagan 35  BA Payne 2/21
def YOBS
5/126(cc) HA Golding 50 ND Colombera 29  LM Milton 2/17 N Whitney 2/24
Dunsborough Turf 
1 13 Oct 18 St Mary's
7/170(cc) SW Thackrah 66 D Hatton 31 N Barr 28  N Langenhoven 2/17 BA Payne 2/46
drew YOBS
5/92 B Clarke 31  D Hatton 2/9 L Milligan 2/24
Barnard Turf 
2 20 Oct 18 Dunsborough
drew YOBS
Dunsborough Turf 
4 3 Nov 18 YOBS
4/314(cc) HA Golding 154 ND Colombera 79 B Clarke 30  
def Cowaramup
131 R Bramston 51 A Holben 33  HB Colombera 3/8 BA Payne 3/26 M Braid 2/21
Barnard Turf 
5 10 Nov 18 YOBS
169 TL Thorp 57  P Crimp 3/29 AG Thomas 3/33
def Margaret River Hawks
130 CJ McLean 69  ND Colombera 3/9 BA Payne 2/21 EJ Piggott 2/22
Barnard Turf 
7 24 Nov 18 YOBS
v BYE
 
8 1 Dec 18 YOBS
3/117 TL Thorp 41* HA Golding 31 ND Colombera 25  
def Dunsborough
113 JJ Reagan 54  EJ Piggott 4/15 N Langenhoven 2/15 HB Colombera 2/21 M Connaughton 2/31
Bovell Turf 
9 8 Dec 18 Margaret River Hawks
9/150(cc) GA Ahola 34* G Edmonds 30 S Joyce 26  M Connaughton 4/19 EJ Piggott 2/21
def YOBS
10/129 HA Golding 26 EJ Piggott 25  R Silva 4/28 G Garstone 2/4 M Kent 2/25
Margaret River Turf 
11 22 Dec 18 St Mary's
6/181(cc) E Lowe 39 N Barr 31 JL Lloyd 25 D Hatton 25  BA Payne 2/26
def by YOBS
6/193(cc) HA Golding 44 NA Maiolo 37 B Clarke 26*  J Lowe 3/27
Cowaramup Turf 
14 13 Jan 19 St Mary's
109 D Hatton 34  HB Colombera 4/22 N Langenhoven 3/23 BA Payne 2/15
def by YOBS
147 ND Colombera 37 HA Golding 29  PG Grygorcewicz 5/14 J Lowe 3/37 D Hatton 2/24
Barnard Turf 
18 9 Feb 19 Dunsborough
9/108  M Braid 2/10 EJ Piggott 2/17 BA Payne 2/24
def by YOBS
6/135(cc) B Clarke 53 HB Colombera 30  N Whitney 2/31
Barnard Turf 
19 16 Feb 19 YOBS
2/113 HA Golding 38 ND Colombera 32  
def Margaret River Hawks
110  M Braid 4/32 M Connaughton 2/16
Barnard Turf 
20 23 Feb 19 YOBS
v BYE
 
21 2 Mar 19 YOBS
149 B Clarke 41 ND Colombera 26  FJ Oates 4/32 CJ Oates 2/17 N Healy 2/21
def by Cowaramup
172 K de Silva 87  BA Payne 3/51 N Langenhoven 2/12 EJ Piggott 2/34
Bovell Turf 
22 9 Mar 19 Dunsborough
drew YOBS
Dunsborough Turf 
17 2 Feb 19 YOBS
110 TL Thorp 34  P Crimp 3/22 R Silva 2/7
def by Margaret River Hawks
6/111 S Joyce 37 G Edmonds 28* R Silva 26  EJ Piggott 3/12
Barnard Turf 
GF 23 Mar 19 St Mary's
3/146 D Hatton 54*  M Braid 2/31
def YOBS
145 HA Golding 47 HB Colombera 38 ND Colombera 32  J Lowe 4/18 D Hatton 3/22
Barnard Turf 
12 5 Jan 19 Cowaramup
144 R Bramston 35 K de Silva 32  N Langenhoven 4/18 ND Colombera 2/14
def by YOBS
1/146 HA Golding 72* ND Colombera 50  
Cowaramup Turf 
3 27 Oct 18 YOBS
v BYE
 
SF 16 Mar 19 St Mary's
191 N Barr 70 MA Ford 29  BA Payne 3/30 EJ Piggott 2/25 HB Colombera 2/28 M Braid 2/48
def YOBS
9/189 B Clarke 52 ND Colombera 48 JC Dawson 27 TL Thorp 25  D Hatton 4/27 J Lowe 2/48
Barnard Turf 
PF 17 Mar 19 YOBS
9/184 B Clarke 83* HA Golding 25  P Crimp 3/33 CJ McLean 2/23 AG Thomas 2/36
def Margaret River Hawks
9/183(cc) S Joyce 66* G Edmonds 45  HB Colombera 4/18 M Braid 2/35
Barnard Turf 
13 12 Jan 19 YOBS
2/90 HA Golding 57*  T Bradshaw 2/23
def Cowaramup
8/89(cc) B Shepherd 27  BA Payne 2/15 TL Thorp 2/17
Dunsborough Turf 
The qualification for this report is 25 runs, 2 wickets.